O mnie

am

Serdeczności! Tutaj możesz rzucić okiem na mój świat.
Jakie jest najwyższe wyróżnienie, o które może aspirować nauczyciel akademicki? Istnieje kilka nagród na poziomie krajowym i wiele lokalnych programów uniwersyteckich, które próbują rozwiązać problem niedostatecznego uznania doskonałości w nauczaniu uniwersyteckim. Jeśli chodzi o większość nauczycieli, wychowawców i mentorów, nie jest moją szczególną ambicją zdobywanie wyróżnień, nagród i pochwał. Moje wysiłki, które idą w parze z pasjami, są skierowane na kształcenie i szkolenie kolejnych pokoleń profesjonalistów.

W 1997 obroniłem pracę doktorską w dziedzinie statystycznego przetwarzania sygnałów na Queensland University of Technology (QUT), Brisbane, Qld., Australia. W 2010 uzyskałem stopień doktora habilitowanego w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 1996 do 2000 roku pracowałem jako Research Fellow w Signal Processing Research Centre oraz Centre for Eye Research, QUT. Następnie związałem się ze School of Engineering, Griffith University, jako Senior Lecturer oraz Szef Grupy Przetwarzania Sygnałów. W 2003 roku, powróciłem do QUT jako Principal Research Fellow w School of Optometry, gdzie kierowałem Grupą Przetwarzania Sygnałów i Obrazów w Contact Lens and Visual Optics Laboratory. W marcu 2011 dołączyłem do Instytutu Inżynierii Biomedycznej i Pomiarowej Politechniki Wrocławskiej (od listopada 2014 Katedra Inżynierii Biomedycznej). Tu kieruję Zespołem Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych. W 2016 roku ukończyłem Polsko-Amerykańską Szkołę Biznesu (PASB - edycja XXXV) na Politechnice Wrocławskiej. Od lutego 2021 pełnię funkcję Prodziekana ds. finansowych na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Od kwietnia 2022 z dumą pełnię funkcję Kierownika Katedry Inżynierii Biomedycznej.

Moje zainteresowania naukowe skupiają biomedyczne przetwarzanie sygnałów i obrazów, optykę widzenia, oprzyrządowanie optometryczne i okulistyczne, statystykę stosowaną, matematykę stosowaną, detekcję i estymację, oraz metodę bootstrap.

pl_PLPolish