Strona główna

Robert_IskanderW 1997 obroniłem pracę doktorską w dziedzinie statystycznego przetwarzania sygnałów na Queensland University of Technology (QUT), Brisbane, Qld., Australia. W 2010 uzyskałem stopień doktora habilitowanego w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 1996 do 2000 roku pracowałem jako Research Fellow w Signal Processing Research Centre oraz Centre for Eye Research, QUT. Następnie związałem się ze School of Engineering, Griffith University, jako Senior Lecturer oraz Szef Grupy Przetwarzania Sygnałów. W 2003 roku, powróciłem do QUT jako Principal Research Fellow w School of Optometry, gdzie kierowałem Grupą Przetwarzania Sygnałów i Obrazów w Contact Lens and Visual Optics Laboratory. W marcu 2011 dołączyłem do Instytutu Inżynierii Biomedycznej i Pomiarowej Politechniki Wrocławskiej (od listopada 2014 Katedra Inżynierii Biomedycznej). Tu kieruję Zespołem Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych. W 2016 roku ukończyłem Polsko-Amerykańską Szkołę Biznesu (PASB – edycja XXXV) na Politechnice Wrocławskiej.

Moje zainteresowania naukowe skupiają biomedyczne przetwarzanie sygnałów i obrazów, optykę widzenia, oprzyrządowanie optometryczne i okulistyczne, statystykę stosowaną, matematykę stosowaną, detekcję i estymację, oraz metodę bootstrap.

Filozofia Naucznia

By nauczanie było skuteczne, potrzebna jest chęć do uczenia, lecz by uczenie było skuteczne, potrzebna jest pasja do nauczania.

Aforyzm (rozszerzając Nassima Nicholasa Taleba)

Jesteś bogaty wtedy i tylko wtedy, gdy pieniądze i zaszczyty, które odmawiasz smakują lepiej niż te, które akceptujesz.